Hakkımızda

Gelecek Adası Montessori Anaokulu

Hakkımızda

Kocaeli’nin önde gelen genç girişimci iş kadını Eğitimci Serpil Yılmaz tarafından 2017 Eğitim-Öğretim döneminde hizmete açılan Gelecek Adası Eğitim Kurumları bünyesindeki Gelecek Adası Montessori Anaokulu, eğitimde uyguladığı eğitim ve öğretim sistemi ile kendi alanında Kocaeli’nin ilk ve tek okulu konumunda bulunuyor.

Tamamen eğitim amaçlı yapılan ve dizayn edilen üç katlı yeni binada 2017 yılında hizmete başlayan Gelecek Adası Montessori Anaokulu’nda, okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriliyor.

        Montessori eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını destekleyerek, onları kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamak ilk hedefimiz. Deneyimli idarecilerimiz, tecrübeli Montessori eğitmenlerimizle çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin Montessori standartlarına ve en önemlisi çocukların doğasına uygun olması için gayret ediyoruz.

Vizyonumuz

Bütünsel eğitime odaklanarak, tüm mesleki birikimimizi çocuklarla birlikte çocuklarımızın hayatına olumlu dokunuşlar yaparak özgüvenli, kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu, başarılı, sağlıklı, empati göstermeyi ve paylaşmayı bilen, karar verme yeteneğine sahip, öğrenmeye açık, yardımlaşma ve dayanışma duyguları gelişmiş çocuklar yetiştirmektir.

Misyonumuz

Montessori yöntemi çocuğun bir birey olarak tüm özelliklerini mümkün olabilecek en ileri seviyede geliştirmeyi hedefler. Bu yolda çocuğu, sorular üreten ve sorularına cevaplar bulabilen biri olarak yetiştirmeyi önceler. Önemli olan kişinin kendine yeterli bir birey olabilmesidir. Montessori yöntemi özünde, üreten ve mutlu olan insanlar yetiştiren bir hayat eğitimidir.

Paylaş